cicurin

Цицурін Федір Степанович: погляд крізь сторіччя (дискурс про спадкоємність традицій клінічної медицини до 200-річного ювілею Родоначальника Київської школи терапевтів)

40,00 UAH за единицу

Автор: Дземан М.І.
Рік виходу: 2015
Кіл-ть сторінок: 228
Тип обкл: м'яка
Мова: українська

У вас у руках книга із нової серії «Класики медицини». Вона присвячена звитяжній діяльності фундатора Київської школи внутрішньої медицини, першого професора-терапевта Імператорського Університету Святого Володимира Федора Степановича Цицуріна. В останньому десятиріччі першої половини ХІХ сторіччя за ситуаційно сприятливих історичних передумов він успішно засновує на основі плідної інтеграції передових досягнень європейської та здобутків вітчизняної медицини один із найяскравіших національних українських наукових клінічних осередків із чітко означеним власним системним підходом і гуманістичними традиціями – Київську школу терапевтів. У першій же виголошеній ним в стінах Університету cв. Володимира лекції «Вступ до курсу приватної терапії, семіотики та клініки внутрішніх захворювань» Федір Степанович випереджаючи свою епоху сформував прогресивну та оригінальну концепцію організації медичної освіти на основі клінічного викладання внутрішньої патології та запровадження засад клінічної медицини. На жаль визначна постать Родоначальника Київської школи внутрішньої медицини, засновника і керівника університетської терапевтичної клініки із амбулаторією та першої кафедри терапії професора Цицуріна Ф.С. є маловідомою навіть для медичного загалу.

Книга буде корисною фахівцям з історії медицини та лікарям-практикам, науковим працівникам і викладачам медичних вузів, аспірантам і студентам, усім кого цікавить наукова спадщина фундаторів української медичної науки.